Snubní prsteny s diamanty

Snubní prstýnek s diamantem je nejen krásný a hodnotný, ale také investice která se vyplatí. Pojďme si říct něco na téma diamanty.

Diamanty: Investice, která se vyplatí

Diamanty jsou právoplatně považovány za krále drahých kamenů, jejich žezlem je tvrdost a korunou cena. Diamant je název pro surový kámen, který se broušením přemění v briliant. Ať už se rozhodneme pořídit diamanty za jakýmkoli účelem, vždy se bude jednat o dobře uloženou investici.

K aktuálním trendům patří investiční diamanty, které představují bezpečné uložení majetku. Investice do diamantů nabývá s časem trvalé zhodnocení majetku, bez obav prudkého poklesu ceny. Investiční diamanty musí splňovat přísná kritéria a musí být opatřeny certifikátem. Obchod s diamanty probíhá především na diamantových burzách, výše ceny je stanovena dle mezinárodního velkoobchodního ceníku RAPAPORT DIAMOND REPORT.

Nákupem investičních diamantů získáme bezpečnou a především jistící investici, která je vhodná zejména pro zájemce o dlouhodobé investování. Cena investičního diamantu začíná přibližně kolem 30 000 Kč, ovšem zde platí pravidlo, čím dražší diamant, tím lepší investice.

Diamanty jsou nejkrásnější, nejtvrdší a především nejdražší nerosty na světě, právoplatně jsou označovány za krále drahých kamenů. O jejich výsostném postavení také napovídá řecké pojmenování „adamas“, což v překladu znamená nepřemožitelný. Diamanty jsou vnímány různě, chemik v nich vidí čistý uhlík, fyzik nejtvrdší nerost, klenotník nejkrásnější kámen pro zhotovení šperku (například snubního prstýnku), esoterik symbol věčnosti a ženy prvek luxusu.

Aktuální nabídka snubních prstenů

Nepřemožitelný minerál je vnímán především jako symbol majetku, prosperity a budoucího jmění. Díky svojí křišťálově průzračné barvě symbolizují diamanty lásku a čistotu, jenž se ve vyspělých zemích přeměňuje ve významný investiční instrument.

Diamant je název, který vystihuje surový kámen, ve své přírodní podobě čirého odstínu, někdy bývá s jemným nádechem žluté, modré nebo růžové barvy. Diamant se nejčastěji brousí do briliantu, kamene prostorového tvaru s 56 ploškami neboli fazetami.

Co se týče České Republiky a tématu diamanty, Praha se stala doslova diamantovou metropolí. Vedle luxusních klenotnictví zabývajících se prodejem diamantových šperků, zde můžeme zavítat na výstavu s diamanty nebo navštívit firmu zabývající se diamanty investičními.

Investiční diamanty

Investiční diamanty musí splňovat velmi přísná kritéria, kterými jsou čtyři základní a nejdůležitější vlastnosti: cut (brus), colour (barva), clarity (čistota), carat (hmotnost).

Všechny investiční diamanty musí mít svoje vlastnosti vyznačené v certifikátu, jenž pochází od renomovaných a mezinárodně uznávaných společností.

Investice do diamantů disponuje specifickými pravidly, která se od ostatních investic, např. do cenných papírů či nemovitostí, značně odlišují. K přednostem investice patří především nezničitelnost diamantu a vývoj ceny na celosvětovém trhu. Další výhodou je jejich velikost, snadná přenositelnost a celosvětový zájem. Investiční diamanty nabízejí jisté a bezpečné uložení majetku, bez obav poklesu ceny nebo znehodnocení.

Prodej diamantů musí být opatřen certifikátem o doloženém původu a mezinárodně uznávaným certifikátem, který je vydán na základě přísné kontroly gemologem. Prodejem diamantů se v české republice zabývá několik renomovaných společností.

Obecně můžeme říci, že cenu diamantů určuje nabídka a poptávka, na druhou stranu je nutné podotknout, že diamant má trvale rostoucí cenu. Cenu diamantů ovlivňuje především barva, čistota, brus a samozřejmě hmotnost.

Diamantové burzy

Obchod s diamanty probíhá zpravidla na diamantových burzách, nebo v obchodních klubech. Diamanty na burze mají stejná pravidla a musí splňovat přísná kritéria, stejně jako investiční diamanty, výš zmíněné čtyři základní vlastnosti: cut (brus), colour (barva), clarity (čistota), carat (hmotnost). Diamantové burzy nabízejí to nejluxusnější zboží dané kategorie.

Diamantovému světu vládne Indie, největší světové centrum diamantové burzy se nachází  v budově Panch-Ratna, což v hindštině znamená „Pět diamantů“.

Členství na burze má určitá pravidla, kterými musí obchodník řádně projít. Prvním pravidlem diamantové burzy je úspěšná historie prodeje, doložení obratu obchodu, musí se stát akcionářem burzy a projít bezpečnostním řízením. Za nově příchozího člena se poté musejí zaručit dva stávající a právoplatní členové burzy. Pokud někdo ze stávajících členů vznese námitku proti nově příchozímu či proti jeho vstupu na burzu, členství obchodník nezíská. Pokud se však obchodník stane právoplatným členem diamantové burzy, získává vysokou prestiž v elitním klubu.

Diamanty karáty

Diamanty karáty představují váhovou hmotnost diamantu, označovanou mezinárodní zkratkou ct. Měření počtu karátů se udává s přesností na tři desetinná místa, do certifikátů se zaznamenávají dvě desetinná místa.

Pro výpočet karátů se používá jednoduchý vzorec: 1 ct = 200 mg = 0.2g. V praxi to znamená, že diamanty vážící 1 gram disponují 5 karáty.

Z této definice vyplývá, že čím většími rozměry budou diamanty karáty disponovat, tím vyšší cenu budou mít, neboť velké diamaty jsou velmi vzácné. Cena diamantu roste se zvyšujícím se počtem karátů, jelikož větší diamanty karáty jsou ojedinělé a tudíž velmi žádané.

Snubní prstýnek s diamantem

Tak jak se na snubní prstýnky s diamanty díváte teď?
Aktuální nabídka snubních prstenů