Snubní prsteny a materiály ze kterých se vyrábějí

Materiály, ze kterých jsou snubní prsteny vyrobeny, se během času měnily. I dnes záleží na finanční situaci novomanželů. Od toho se odvíjí snubní prsteny. V dnešní době si krásné snubní prsteny z nejrůznějších materiálů mohou dovolit již téměr všichni.

Snubní prsteny ze zlata

– jsou stále nejčastěji kupované snubní prsteny. Můžete si je pořídit z nejrůznějších barev ( bílá, žlutá nebo červená ).

– ryzost zlatých prstenů je potvrzena puncem, který si při výběru zkontrolujte. Tento punc musí být vždy na prstenu, pokud tam není, pak nejde o zlatý prsten.

– tyto zlaté snubní prsteny se dají snadno čistit, příliš neoxidují.

– nevýhodou snad je, že zlato není příliš tvrdý kov a tak snubní prsteny se mohou lehce odřít. Snubní prsteny ze zlata jsou dražší než z jiných materiálů.

– vhodné je také kombinovat barvy zlata

Aktuální nabídka snubních prstenů

Snubní prsteny ze stříbra

– snubní prsteny ze stříbra jsou cenově přijatelnou alternativou pro všechny.

– snubní prsteny ze stříbra jsou velmi podobné prstenům z bílého zlata. Liší se však cenou.

– nevýhodou stříbrných prstenů je, že se dají lehce odřít.

– jako u zlata, tak i u stříbra musí být prsten označen puncem a značkou ryzosti.

Snubní prsteny z oceli

– tyto snubní prsteny jsou v poslední době velice oblíbené.

– snubní prsteny z chirurgické oceli jsou odolné vůči odření, drží tvar a neoxidují.

– tento materiál je vhodný pro alergiky

Snubní prsteny a jejich zdobení

– když už jste si vybrali materiál, ze kterého budou snubní prsteny vyrobeny, pak si vyberte zdobení a styl, popřípadě vyrití jmen.

– měli byste mít na paměti, že vkus se během života mění, tak nevybírejte prsten, který je příliš výstřední, ale spíše jemný a nenápadný, který se k vám bude hodit, bude praktický.

– pro nevěstu a ženicha se většinou vybírají stejné prsteny. Ale v poslední době je velmi moderní, že snubní prsten pro nevěstu bývá osazen jedním nebo více kamínky. A záleží na Vaší finanční situaci z čeho kamínek bude. Zda z diamantu nebo ze zirkonu.

– zdobení prstenů je různorodé. Záleží jen na vás co si vyberete. Hladké či matné, úzké i široké prsteny.

– kdo má prsty úzké a dlouhé, pro toho se hodí snubní prsteny širší, naopak kdo má malé a tlustší prsty volte prsten úzký, který prst opticky prodlouží.